X
GO
اخبار
تاریخ انتشار: شنبه 30 دی 1402
تعداد بازدید خبر : 145
تاریخ ثبت : شنبه, 30 دی,1402 | 12:03 ب.ظ
تاریخ انتشار : شنبه, 30 دی,1402 | 11:22 ق.ظ
تاریخ آخرین بروزرسانی : یکشنبه, 01 بهمن,1402 | 10:23 ق.ظ

بخشایش: دولتمردان اروپا تحت تاثیر لابی صهیونیستی برخلاف خواست مردمشان عمل می‌کنند/ کشتار خبرنگاران به منظور در جهل نگهداشتن افکار عمومی از جنایات غزه است

  • بخشایش: دولتمردان اروپا تحت تاثیر لابی صهیونیستی برخلاف خواست مردمشان عمل می‌کنند/ کشتار خبرنگاران به منظور در جهل نگهداشتن افکار عمومی از جنایات غزه است

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی گفت: رژیم صهیونیستی عمداً خبرنگاران را به شهادت می‌رساند تا مردم در جهل بمانند و افکار عمومی متوجه فجایعی که در آنجا اتفاق می‌افتد، نشوند. 

احمد بخشایش، عضو سابق کمیسیون امنیت ملی در گفت‌وگو با سایت ستاد حقوق بشر با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی با هدف قرار دادن خبرنگاران فلسطینی سعی در بایکوت جنایات خود دارند، بیان کرد: این رژیم به تمام قوانین و ارزش‌های نظام بین‌الملل بی‌توجهی می‌کند که این به دلیل حمایت قدرت‌های غربی به خصوص آمریکا است.

وی افزود: رژیم صهیونیستی روز روشن مرتکب جنایت جنگی می‌شود، کودکان، زنان، سالمندان و خبرنگاران را می‌کشد و به بیمارستان‌ها حمله می‌کند.

بخشایش عنوان کرد: این رژیم عمداً خبرنگاران را به شهادت می‌رساند تا مردم در جهل بمانند و افکار عمومی متوجه فجایعی که در آنجا اتفاق می‌افتد نشوند. رژیم صهیونیستی به پشتیبانی آمریکا دست به چنین جنایاتی می‌زند و این بدین معناست که نظام بین‌الملل توسط آمریکا اداره می‌شود.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: البته تا قبل از حمله به غزه، اسرائیل در نزد افکار عمومی جهان به دلیل هولوکاست و مظلوم نمایی که از ویژگی‌های یهودیان و اسرائیلی‌ها است تا حدی توانسته بود به جهانیان بفهماند که ما هم سرزمینی داریم و جهانیان این را قبول کرده بودند اما با جنایاتی که انجام دادند، اعتبار جهانی خود را از دست دادند.

وی همچنین با بیان اینکه وجدان بشریت بیدار است، تاکید کرد: خبرنگاران، اورژانس و یک سری نهادها در قوانین جنگی از تعرض مصون هستند اما رژیم صهیونیستی هیچ توجهی به این قوانین ندارند.
 

بخشایش در پایان به سکوت دولتمردان غربی نسبت به فاجعه انسانی در غزه، اظهار کرد: اروپایی‌ها دو دسته هستند؛ یکی دولتمردان و دیگری مردم اروپا. مردمی که این فجایع را می‌ببینند و ناراحت می‌شوند و به خیابان‌ها می‌آیند و به نحوی مخالفت خود را نشان می‌دهند، ولی دولتمردان اروپایی تحت نفوذ قدرت قوی لابی یهود هستند و سیاست‌ها به آنها دیکته می‌شود اما دولت‌های اروپا برعکس ملت‌هایشان عمل می‌کنند

 

ارسال نظر: