X
GO
اخبار
تاریخ انتشار: چهارشنبه 20 دی 1402
تعداد بازدید خبر : 201
تاریخ ثبت : چهارشنبه, 20 دی,1402 | 01:41 ب.ظ
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 20 دی,1402 | 11:20 ق.ظ
تاریخ آخرین بروزرسانی : چهارشنبه, 20 دی,1402 | 01:42 ب.ظ

چرایی سکوت جریانات معاند در قبال حادثه تروریستی کرمان

  • چرایی سکوت جریانات معاند در قبال حادثه تروریستی کرمان

تناقضات گفتاری و رفتاری سران گروه‌هک‎های ضدانقلاب در پی حادثه تروریستی کرمان بیش از پیش آشکار شد.
 

به گزارش سایت ستاد حقوق بشر، محمدمهدی ملکی، کارشناس مسائل بین‎الملل در یادداشتی نوشت: از دبیرکل سازمان ملل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و ایتالیا گرفته تا اکثر قریب به اتفاق کشورهای منطقه‌ای و ... با رویکردهای متفاوت‌ نسبت به ایران، همگی حادثه تروریستی کرمان را محکوم و با دولت و ملت ایران ابراز همدردی کردند.
 

پُر واضح است که عملیات صورت گرفته در کرمان بر پایه این سه هدف یک اقدام تروریستی به حساب می آید، یکی اینکه از خشونت استفاده شده است، دوم اینکه هدفش ایجاد رعب و وحشت و عدم امنیت میان مردم بوده و سوم اینکه به دنبال ایجاد فضای سیاسی متشنج از طریق بی ثبات کردن نظم عمومی بوده است.
 

اما جریانات کُردی معارض علی رغم ادعایی که نسبت به دفاع از حقوق مردم ایران دارند، هیچ واکنشی در محکومیت اقدام تروریستی کرمان نداشتند و گویی ارزشی برای جان شهروندان به شهادت رسیده ایرانی در این حادثه قائل نیستند. با نگاهی گذرا به شبکه های اجتماعیِ منتسب به گروه های مزبور (که علی رغم ادعای محبوبیت میان مردم کُرد ایران، بعضا 200 فالوور دارند) متوجه این امر خواهید شد که هیچ یک از آنها برخلاف رویه معمول خود که نسبت به هر اتفاقی در ایران بیانیه صادر می کنند، اما نسبت به کشته شدن چند ده انسان بی گناه در اقدامی تروریستی، سکوت کرده اند!
 

در این میان یکی از این گروه ها (کومله) کودکان شهید در اقدام تروریستی کرمان را قربانیان نظام ایران قلمداد کرده است! بی آنکه نسبت به کودکان گمشده ایرانی که سالهاست با انواع روش ها از جمله فریب، تطمیع، تهدید و دزدیدن به دام گروه هایی از جمله پژاک، دموکرات و .. افتادند و در جنگ هایی که چیزی از آن نمیدانستند و ارتباطی هم با ایران و ایرانی ندارد کشته شدند، سوالی بپرسد یا نگران حال آن کودکان باشد!
 

آنچه مشخص است آنکه این قبیل رفتارهای مدعیان دفاع از حقوق مردم ایران در قبال فاجعه کرمان از یاد نمیرود و پوشالی بودن شعارهای سران این گروه ها که عمدتا اروپا نشین هستند و با تبلیغات دروغین در این سال ها جان بسیاری از نوجوانان و جوانان کُرد ایرانی را گرفته اند هم بیش از پیش بر همه آشکار شده است.

 

ارسال نظر: